Triduum Paschalne

Początek miał miejsce w Wielki Czwartek o 18.00, kiedy to Ks. Artur odprawił uroczystą mszę Wieczerzy Pańskiej, podczas której kapłan obmył stopy 12 chętnym osobom, zarówno kobietom jak i mężczyznom. Na naszych wychowankach wywarło to dużo wrażenie, jeszcze po świętach opowiadali o tym zdarzeniu.
 
Wielki Piątek to dzień powagi, skupienia oraz postu, w którym w szczególny sposób czczone jest drzewo życia. O godz. 15.00. odprawiana została droga krzyżowa, a wieczorem liturgia Męki Pańskiej.
 
W Wielką Sobotę po zmroku odbyła się natomiast liturgia Wigilii Paschalnej, podczas której poświęciliśmy wodę i ogień. Uczestnicy liturgii odnawiali także przyrzeczenia chrzcielne. W naszym domu łączymy to z obrzędami Wielkiej Niedzieli, czyli rezurekcją, dlatego w nocną porą wzięliśmy jeszcze udział w  procesji wokół pałacu.

Niektórzy z naszych wychowanków pierwszy raz mieli okazję obchodzić wszystkie wielkanocne obrzędy kościelne, mamy nadzieję, że w dorosłym życiu będą starali się uczestniczyć w Triduum Paschalnym w swoich kościołach.

Skip to content