Jesteśmy Mistrzami Polski MOW w Piłce Nożnej!!!

Złote medale UKS Don Bosco Rzepczyno na Jubileuszowych XX Mistrzostwach Polski MOW w Piłce Nożnej w Puławach – relacja.
31 maja na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puławach spotkali się zwycięzcy swoich grup eliminacyjnych, aby rywalizować w turnieju finałowym o tytuł Mistrza Polski MOW.
Zmagania były toczone systemem „każdy z każdym”. Niesamowicie wysoki, równy poziom turnieju skutkował prawie wszystkimi wynikami różnicą 1-2 bramek.
Nasza drużyna zanotowała trzy zwycięstwa: 2:1 z MOW Wola Rowska, 1:0 z MOW Ostrowiec Świętokszyski oraz 3:0 z MOW Mrowiny, jeden remis 1:1 z MOW Borowie oraz jedną porażkę 1:2 z MOW Puławy.
Do ostatnich sekund rozgrywek wszystko było możliwe. 4 zespoł liczyły się w walcze o najwyższe cele. W ostatniej akcji naszego meczu strzeliliśmy bramkę na 3 do 0 oraz w równolegle rozgrywanym meczu na drugim boisku MOW Borowiu również w ostatniej akcji meczu stracił bramkę na 1:2 z MOW Ostrowiec Świętokrzyski.
Determinacja, walka do ostatniej sekundy meczu oraz wiara w swoje możliwości pozwoliły ex aequo z MOW Borowie uzbierać równo po 10 pkt oraz legitymować się identycznym stosunkiem bramek 8:4. Trzeci zespół uzbierał tylko jeden pkt mniej. Tak więc decyzją sędziów o Mistrzostwie Polski – pierwszy raz w historii – musiał zdecydować konkurs rzutów karnych.
W konkursie „11” pokonaliśmy – grających bardzo dobry turniej – obrońców tytułu mistrzowskiego czyli MOW Borowie.
Dodatkowo nasz bramkarz – Michał Szenkowski – wybrany został najlepszym bramkarzem turnieju. Z kolei Daniel Centkowski z dorobkiem 5 bramek został najlepszym strzelcem.
Ogromne podziękowania dla MOW w Puławach za
świetnie
 
zorganizowany turniej oraz wszystkich drużyn za promowanie aktywności fizycznej oraz wysoki poziom rywalizacji w duchu fair play.
Skip to content