Dzień Wspólnoty – obchodzimy 18 urodziny Naszego Dyrektora

„Szatan boi się ludzi radosnych”

13 października obchodziliśmy w naszym domu Dzień Wspólnoty. Tego dnia chłopcy mogli pospać trochę dłużej. Po śniadaniu ruszyliśmy do kina Goplana w Połczynie Zdroju na film pt. „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszki. Piękna opowieść o ks. Janie Kaczkowskim i jego podopiecznych wzruszyła nas i skłoniła do refleksji. W domu już czekał na nas świąteczny, przepyszny obiad, po którym nastąpiła część artystyczna. Chłopaki tańcząc, śpiewając i recytując wyrazili swoją wdzięczność ks. Arturowi. Nie zabrakło życzeń i uścisków.

Podczas Mszy św. modliliśmy się w intencji całej wspólnoty, kazanie wygłosił ks. Grzegorz Siwiak, który przyjechał do nas z Trzcińca. Po uroczystej Eucharystii zebraliśmy się ponownie w jadalni, wręczyliśmy Ks. Arturowi prezent, po czym zajadaliśmy się urodzinowym tortem. Ostatnim punktem świątecznego programu były wspólne gry i konkursy.

Dzięki współpracy wielu osób dzień mogliśmy spędzić na typowej salezjańskiej integracji w myśl Ks. J. Bosco „Szatan boi się ludzi radosnych”.

Skip to content